Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 2016 r.

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 2016 r.

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP to szczególny czas dla naszego Seminarium.

Niepokalanie Poczęta Maryja jest bowiem naszą Patronką.

Niepokalana to również Patronka młodzieży paulińskiej. Ona jest Matką każdego paulińskiego powołania.

Jej uroczystość 8 grudnia jest uroczystym dniem w naszym semianrium.

Czcząc Maryję w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia, oddajemy chwałę Trójjedynemu Bogu w Jego najdoskonalszym stworzeniu.

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
29.11 (wtorek) - 08.12 (środa)
g. 18:30


Zapraszamy do śledzeniaNowenna przed Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP 2016 r.
GALERIA
ze wszystkich dni
DZIEŃ IX


DZIEŃ VIII


DZIEŃ VII (05.12.16 r.)DZIEŃ VI (04.12.16 r.)


DZIEŃ V (03.12.16 r.)DZIEŃ IV (02.12.16 r.)


DZIEŃ III (01.12.16 r.)

ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE BRACI KURSU I

Tajemnice światła

 

Jezus powiedział: „Wy jesteście światłem świata i solą ziemi” to jest nasze zadanie do realizowania w naszej codzienności. Bycie światłem dla ludzi to podstawowe powołanie każdego chrześcijanina. W tej cząstce różańca razem z Maryją będziemy się modlić abyśmy wszyscy to powołanie jak najdoskonalej realizowali w swoim życiu codziennym, społecznym i zawodowym. Nasze modlitwy w sposób szczególny  ofiarujemy o nowe, liczne i święte powołania do naszego zakonu aby nigdy nie zabrakło siewców Słowa Bożego.

 

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Chrzest Pana Jezusa był początkiem jego publicznej działalności, nasz chrzest jest także początkiem naszego życia dla Boga i Jego królestwa- to właśnie z niego wypływa każde powołanie-kapłańskie, zakonne czy też małżeńskie. Na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność do Jego wypełnienia i przez to dawania świadectwa naszego chrześcijańskiego życia.

 

2. Cud Pana Jezusa w Kani Galilejskiej

Jezus przemienił zwykłą wodę w najlepsze wino przez co uratował z tarapatów parę młodą. Ten cud przemiany może się dokonywać także w naszym życiu.  Przez codzienne i wytrwałe wypełnianie naszego powołania nadajemy sens naszej codzienności, przemieniamy jej szarość w piękną przygodę życia razem z Jezusem a przez to  dajemy pomoc innym aby przez nasze czyny widzieli Boga. To takie proste, wystarczy jedno- „Uczyńcie wszystko co powie wam Syn”  .

 

3. Głoszenie  nauki o Królestwie Bożym i wzywanie do nawrócenia

Przez trzy lata swojego ziemskiego życia Jezus głosił Ewangelię w miastach i wioskach, wśród żydów i pogan , uczonych w Piśmie oraz prostego ludu. Przez Słowa, czyny i cuda walczył subtelnie ale wytrwale o zbawienie każdego człowieka- o Jego nawrócenie. Naśladowanie naszego Zbawiciela  jest podstawowym zadaniem każdego chrześcijanina, zarówno w wielkich życiowych planach jak i w najdrobniejszych szczegółach wszystkich mamy kierować do Jezusa który jest drogą, prawdą i życiem troszczyć się o swoje własne zbawienie, ale także o zbawienie tych których spotykamy na swojej drodze życia.

 

4. Przemienienie na Górze Tabor

Dlaczego Jezus się przemienił? Aby utwierdzić swoich uczniów w wierze a  przez to przygotować ich na swoja mękę i śmierć. Ukazał im swoją chwałę aby przez to widzieli lepiej nie zatrzymując się tylko na ludzkich względach i pozorach. W naszym życiu też przyjdą kryzysy i zwątpienia dlatego góra Tabor była także i dla nas abyśmy uwierzyli ze On jest Bogiem żywym działającym pomiędzy nami lecz ukrywa On swoje bóstwo przychodząc do nas przez braci , znajomych, rodziny by umocnić nasze powołanie i wiarę. Czy dostrzegamy wtedy Jego obecność ? Czy gdy Go spotykamy mówimy razem z Piotrem- „Panie, jak dobrze ze tu jesteśmy” ?

 

5. Ustanowienie Eucharystii

W czasie ostatniej wieczerzy Jezus powiedział „Ja jestem krzewem winnym a Wy latoroślami” jak latorośl musi czerpać życie z winnego krzewu tak i każdy z nas aby lepiej realizować swoje życie i powołanie musi czerpać życie od Tego który jest Drogą Prawdą i Życiem a dokonuje się to najpełniej właśnie w Eucharystii gdy spożywamy Jego Ciało pijemy jego krew. Tylko w Jezusie człowiek potrafi w sposób pełny  odczytać swoje człowieczeństwo i powołanie.

 

Zakończenie

 

Maryjo, w Twoje ręce składamy nasze życie, składamy powołanie każdego z nas. Ty w sposób pełny odczytałaś Wolę Bożą w swoim życiu dlatego prosimy Cię- bądź z nami w naszej codzienności i ucz nas chodzić zawsze drogami Twojego Syna i przez Niego realizować swoją życiową misję.

 


DZIEŃ II (30.11.16 r.)


DZIEŃ I (29.11.16 r.)