Niepokalana 2022

Niepokalana 2022

W zeszły czwartek, 8 grudnia, obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszego seminarium. W Eucharystii o godzinie 11, która odbyła się w kaplicy seminaryjnej przewodniczył ojciec generał naszego zakonu, Arnold Chrapkowski. W homilii, opierając się na liście apostolskim papieża Franciszka „Desiderio desideravi”, poruszył on temat Maryi w życiu Kościoła i każdego z nas, podkreślając, że każdemu kapłanowi powinna towarzyszyć nieustanna pamięć o Matce Boga.

O godzinie 18:30 modliliśmy się w bazylice nieszporami z uroczystości, po której odbyła się Msza święta pod przewodnictwem o. Michała Lukoszka, wikariusza generalnego naszego zakonu, który podkreślał w homilii piękno i czystość Maryi, która była zdolna przyjąć samego Boga.

Dziękujemy serdecznie wykładowcom i pracownikom naszego seminarium a także wszystkim tym, którzy przez swoją pracę, obecność i modlitwę wspierają nas w naszej formacji. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach. Serdeczne Bóg zapłać!