Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Tradycją ubiegłych lat, 1. Listopada wspólnie przeżywaliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. O godzinie 9:00 odbyła się Eucharystia, której przewodniczył o. Paweł Przygodzki, a po południu o godzinie 16:30 odprawialiśmy uroczyste nieszpory, po których udaliśmy się na procesję z wypominkami. Wspólna modlitwa zakończyła się w krypcie zasłużonych.

Następnego dnia obchodziliśmy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Przed południem, o godzinie 9:30 udaliśmy się do bazyliki, by powierzać Bogu naszych bliskich, którzy poprzedzili nas w drodze do Boga, odmawiając w ich intencji różaniec. O godzinie 18:00 w krypcie zasłużonych odmawialiśmy różaniec, po którym następnie modliliśmy się nieszporami. Eucharystii o godzinie 19:00 przewodniczył o. Mariusz Tabulski, który w homilii rozważał temat paradoksu śmierci. Była to dla nas wszystkich wyjątkowa okazja, by w otoczeniu zasłużonych Polaków modlić się za wszystkich, którzy poprzedzili nas w wędrówce do nieba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę. Codziennie w listopadzie będziemy zawierzać Bogu wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny