Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Śluby wieczyste

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Śluby wieczyste

Śluby wieczyste to wyjątkowy dzień dla dziewięciu naszych braci z kursu V. Profesję wieczystą złożyli: br. Mateusz Wysocki, br. Marcin Śpiewak, br., Sergiusz Kaluta, br. Sylwester Guss, br. Patryk Mazgaj, br. Vladimir Bartko, br. Józef Chyrzyński, br. Bernard Palka i br. Vinko Vuković. Jak Maryja podczas Zwiastowania, tak nasi współbracia w miniony piątek, powiedzieli swoje „tak” jako odpowiedź na Boże wezwanie. Uroczystej Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze przewodniczył N.O. Arnold Chrapkowski, generał naszego zakonu. W homilii, którą wygłosił, szczegółowo wyjaśniał co oznacza zobowiązanie jakiego się podejmują.

Całej uroczystości towarzyszyli rodzice i najbliżsi naszych współbraci, klerycy, nowicjusze oraz wszyscy, którzy zechcieli towarzyszyć im w tym ważnym dla nich dniu. Oprawę muzyczną podczas Eucharystii prowadziła schola gregoriańska naszego seminarium, której dyrygował pan Marek Wasilewski-Kruk.

Gratulujemy naszym współbraciom, otaczamy ich modlitwą i życzymy wytrwałości w powołaniu i na drodze przygotowania do święceń diakonatu. Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżycie tej uroczystości i prosimy o dalszą modlitwę za naszych neoprofesów.