Pawełki 2022

Pawełki 2022

W minioną sobotę obchodziliśmy w naszym zakonie uroczystość św. Pawła I Pustelnika. Była to okazja do dziękczynienia za dar całej wspólnoty paulińskiej oraz do powierzenia jej Bogu za wstawiennictwem naszego patriarchy. Podczas wieczornej Eucharystii, która była zwieńczeniem naszej uroczystości, dokonaliśmy odnowienia naszych profesji zakonnych.

Przed Mszą Świętą, podobnie jak dzień wcześniej, mogliśmy usłyszeć nieszpory z uroczystości Świętego Pawła I Pustelnika, skomponowane przez pana Marcina Wasilewskiego-Kruka.

W niedzielę wypadała tzw. uroczystość zewnętrzna naszego patriarchy i była jednocześnie dniem, poświęconym Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Pustelników i Opiekunce Zakonu. Najważniejszym punktem naszego świętowania była Eucharystia, której przewodniczył opat cystersów w Mogile, o. Adrian Mróz. Podczas Mszy Świętej wspólnie odnowiliśmy nasze przymierze z Maryją i odbyło się tradycyjne błogosławieństwo dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy w ostatnich dniach, wspierali nas swoją modlitwą.