Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych

W miniony poniedziałek obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Jednak w  naszym seminarium świąteczne obchody rozpoczęły się już w niedzielę wieczorem podczas wspólnotowej modlitwy brewiarzowej.  W sam dzień uroczystości uczestniczyliśmy we Mszy Świętej o godz. 9:00, której przewodniczył o. Piotr Oleś, a homilię wygłosił o. Paweł Przygocki. Po południu w bazylice na Skałce odbyły się uroczyste nieszpory, a po nich nastąpiła procesja z wypominkami do Krypty Zasłużonych.

Drugiego listopada wspominaliśmy wszystkich wiernych zmarłych. O godz. 18:30 w Krypcie Zasłużonych odbyły się nieszpory, a bezpośrednio po nich została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem o. Marka Tomczyka. Za oprawę muzyczną liturgii odpowiedzialna była nasza schola.

Przypominamy, że do 30 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza, pod zwykłymi warunkami,  możemy uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Zachęcamy do modlitwy w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Waszej pamięci polecamy także zmarłych ojców i braci paulinów.