Majowy dzień skupienia

Majowy dzień skupienia

W tym miesiącu poświęconym Bogarodzicy przeżywaliśmy kolejny dzień skupienia. Tym razem przewodził mu ks. Dominik Chmielewski, wielki czciciel Maryi, znany duszpasterz, autor wielu pozycji książkowych.

W pierwszej konferencji mówił nam o wartości Eucharystii, a przez to również o wielkości kapłaństwa, do którego się przygotowujemy. Wspominał, iż to zadanie jest tak ważne, że demon ze wszelkich sił będzie nas próbował wyciągnąć z miejsca formacji, czyli z seminarium.

W drugiej konferencji ks. Dominik poruszył wiele tematów, np.: kult świętych relikwii, jak przeżywać dzień skupienia, czym jest prawdziwa miłość, działanie Ducha Świętego, walkę duchową i źródło jej zwycięstwa, którym jest Matka Boża. Na zakończenie podkreślał, jak ważne jest ciągłe chodzenie w obecności Bożej.

Później spotkaliśmy się w auli seminaryjnej, gdzie mogliśmy naszemu gościowi zadawać różne pytania odnośne do jego posługi kapłańskiej, pracy w szkole i pracy z różnymi grupami ludzi. Poza tym podzielił się z nami wieloma świadectwami działania Boga w jego życiu, w którym ogromną rolę spełniła Maryja.

Na koniec dnia skupienia zebraliśmy się na wspólnej Eucharystii, podczas której ks. Dominik wygłosił dla nas ostanie słowo na temat modlitwy i mocy Różańca Świętego.

Majowy dzień skupienia 2020
Majowy dzień skupienia