Niepokalana 2019

Niepokalana 2019

„Zacznijcie wargi nasze chwalić Pannę Świętą…”

O godzinie 7:00 rano, słowami tekstu Godzinek ku czci NMP, rozpoczęliśmy świętowanie Niepokalanej. Ta modlitwa w sposób bardzo wymowny i piękny przedstawią najważniejszą Kobietę naszego życia – Maryję – która patronuje w kaplicy seminaryjnej, a która nieustannie w wielkiej miłości otacza nas swoją opieką i troszczy się o nasz wszechstronny rozwój oraz nasze zbawienie.

Na tę wyjątkową uroczystość nałożyła się śmierć znanego wszystkim paulinom br. Fabiana Ożoga, który przez 59 lat życia zakonnego uczył szacunku do pracy i wychowywał liczne zastępy paulinów. Jego odejście, w tak ważny dzień poświęcony Matce Boga, jest pięknym świadectwem szczególnej czci i bycia w wielkiej zażyłości z Nią.

Mszę Świętą odpustową rozpoczęliśmy o godz. 11:00; przewodniczył jej jak zawsze ojciec generał. W swojej homilii nawiązał do naszego szczególnego posłannictwa, w którym powinniśmy troszczyć o spełnianie konkretnych dzieł miłości. Przypominał nam także o naszej tożsamości, o tym, że jesteśmy dziećmi Maryi. Razem z nami na Eucharystii modlili się wykładowcy i pracownicy seminarium, którym w tym dniu szczególnie dziękujemy za ich posługę. Pod koniec Liturgii oddaliśmy się w opiekę Królowej Pustelników, odśpiewując paulińską pieśń maryjną Monstra Te.

Niepokalana 2019
GALERIA