Arcybiskup na Skałce

Arcybiskup na Skałce

Dnia 17 października o godz. 20:15 w naszej bazylice na Skałce odbyło się spotkanie pt. „In vitro – dlaczego nie wolno, skoro żyją ludzie, którzy się tak poczęli?”. Wydarzeniu przewodniczył metropolita krakowski.

Na początku został zaprezentowany krótki film sondażowy, w którym przedstawiono opinie Polaków  na temat in vitro. Następnie ks. abp Marek Jędraszewski wygłosił katechezę na temat problemów i zagrożeń związanych z metodą sztucznego zapładniania. W początkowej części swojej prelekcji jasno przedstawił stanowisko Kościoła rzymskokatolickiego. Mówił o dotkliwej ingerencji w organizm kobiety; przypominał o największym złu moralnym dokonującym się przez tę metodę, czyli o selekcji embrionów, która wybiera to „najbardziej odpowiednie” życie kosztem innych istnień ludzkich.

W kolejnej części tego spotkania ksiądz arcybiskup odpowiadał na pytania wcześniej wysłane za pomocą korespondencji listownej i drogą elektroniczną; były one odczytywane publicznie. Po nich zaś słuchacze biorący udział w prelekcji mogli zadawać pytania związane z tematem.

Całe to wydarzenie odbyło się w atmosferze wzajemnego poszanowania. Na koniec ksiądz arcybiskup po krótkiej przemowie udzielił nam pasterskiego błogosławieństwa. Jako Zakon Paulinów cieszymy się i jesteśmy dumni, że mogliśmy być gospodarzami tego wydarzenia. Bogu niech będą dzięki!

Arcybiskup na Skałce
GALERIA