Majowy dzień skupienia

Majowy dzień skupienia

W czwartek gościliśmy ks. Piotra Koniecznego, kustosza i proboszcza sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Prowadził on dla nas przedostatni już dzień skupienia w tym roku akademickim.

                Zanim przedstawił główne treści swoich konferencji, przestrzegł przed podstawowymi pokusami, mogącymi pojawić się w czasie jakichkolwiek rekolekcji, a mianowicie przed: ocenianiem danego kaznodziei; uciekaniem od spotkania z Chrystusem; odnoszeniem nauk do innych, a nie do siebie.

                Ksiądz Piotr w tym dniu skupienia głównie przekazywał nam treści dotyczące tego, kim jest kapłan ewangeliczny. Mówił, że jest to człowiek, który zachęca ludzi i prowadzi ich do Jezusa poprzez głoszenie im słowa i udzielanie sakramentów. Powinien ciągle dbać o swój wszechstronny rozwój, być uczniem Pana i słuchać Go przez całe swoje życie. „Dobry pasterz to dobry uczeń” – mówił do nas. W dalszej części nauk zachęcał do wejścia w głęboką relację z Maryją; wielu świętych kapłanów miało do Niej nabożeństwo, co obficie owocowało w ich życiu, wspomniał między innymi Jana Pawła II i abp. Fultona Sheena. Sam też dał świadectwo dobra, które pozyskał dzięki relacji z Nią zawiązanej.

                Mszą Świętą o godz. 19:00, a następnie wieczorną liturgią godzin zakończyliśmy wspólne przeżywanie dnia skupienia. Bogu dziękujemy za ten dany nam czas odpoczynku, wyciszenia się i nabrania sił na kolejne dni pracy oraz nauki. Księdzu Piotrowi jesteśmy wdzięczni za trud poprowadzenia dla nas wszystkich konferencji.

Majowy dzień skupienia
GALERIA