Styczniowy dzień skupienia

Styczniowy dzień skupienia

Dzień skupienia, przygotowujący nas do przeżywania wewnętrznych obchodów uroczystości św. Pawła Pierwszego Pustelnika, poprowadził dla nas o. dr Ireneusz Wybraniak, członek warszawskiego konwentu.

Pierwsza i druga konferencja dotyczyły sprawy powołania i przeszkód, które mogą na nie wpłynąć. Ojciec podkreślał, iż jego dawcą jest Bóg i że to On daje siłę do właściwego realizowania go; niezdrowe relacje oraz różne więzy mogą je udaremnić. Wspominał o tym, jak ważne jest wyrzekanie się żądz namiętności, posiadania i poczucia krzywdy; że tylko człowiek wolny jest dyspozycyjny dla królestwa Bożego. Ojciec Ireneusz podzielił się z nami również świadectwem ze swojego życia seminaryjnego, opowiadał o powołaniu i przeżywanych wtedy trudnościach. W ostatnim słowie, które do nas wygłosił, skupił się bardziej już na samej postaci św. Pawła I Pustelnika oraz konieczności przeżywania duchowej pustyni przez każdego chrześcijanina.

Za podzielenie się z nami Bożą mądrością i szczęściem wypływającym z bliskiej relacji z Chrystusem, serdecznie ojcu dziękujemy.

Dzień skupienia styczeń 2019
GALERIA