Witaj, Oblubienico Dziewicza!

Witaj, Oblubienico Dziewicza!

W dniach 29.11–07.12 przeżywaliśmy nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W każdy dzień o godzinie 18:30 bracia odśpiewywali poszczególne części akatystu, którym towarzyszyły modlitwy, czytana była ewangelia nawiązująca do osoby Maryi, a także fragment z tekstów Ojców Kościoła – wszystko po to, aby pogłębić naszą relację z Bogurodzicą. Nabożeństwa, którym przewodzili bracia diakoni odbywały się przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Oni również głosili nam słowo Boże w trakcie wieczornych Mszy Świętych.

W piątek, czyli ostatni dzień nowenny, odprawiliśmy w bazylice pierwsze nieszpory o Niepokalanym Poczęciu; w sposób szczególny wprowadziły nas w klimat tak ważnej dla naszej wspólnoty uroczystości.

Warto wspomnieć, że w czas przygotowań wpisały się rekolekcje pod hasłem „Boga i duszę chcę poznać” prowadzone przez jednego z naszych wykładowców, o. dr. hab. Rafała Wilka. Od niedzieli do wtorku ojciec wygłaszał nam naukę rekolekcyjną na temat śmierci, eucharystii oraz prawdy. Serdecznie ojcu dziękujemy za jego posługę i poświęcanie się dla głoszenia Dobrej Nowiny.

GALERIE: 

Rekolekcje adwentowe 2018
  Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP 2018