Czas mocy i łaski na Skałce

Czas mocy i łaski na Skałce

Od 19 do 21 października odbyło się w naszej bazylice nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Trwające w tym czasie rekolekcje o nazwie „Czas łaski i mocy” prowadził ks. Krzysztof Poświata, michealita. Głosił nam on słowo Boże na każdej przeżywanej Eucharystii i służył wiernym w wieloraki sposób.

 

W piątek oczekiwanie na przybycie figury rozpoczęliśmy od różańca świętego, później nastąpiło uroczyste wniesienie i usytuowanie wizerunku archanioła. Mszę świętą przeżywaliśmy pod przewodnictwem ojca Michała Lukoszka, definitora generalnego Zakonu. Zgromadziła się liczna rzesza wiernych. Towarzyszyli nam także członkowie Bractwa Aniołów Stróżów oraz Rycerstwo św. Michała Archanioła. Po skończonej mszy, tegoż dnia, jak i w kolejnych, wierni, pragnący przyjąć szkaplerz Św. Michała Archanioła, mogli to uczynić przez posługę ks. Krzysztofa.

 

W godzinach porannych następnego dnia rozpoczęliśmy dalsze przeżywanie rekolekcji od wspólnego odśpiewania godzinek ku czci świętego archanioła. O godzinie 18:00 odmówiliśmy różaniec święty ubogacony pięknie wykonanymi sonatami różańcowymi. Tegoż dnia głównym celebransem Eucharystii był bp Jan Zając. O oprawę muzyczną w czasie liturgii zadbał chór św. Michała Archanioła. O godzinie 21:00 odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a następnie rozpoczęły się nauki rekolekcyjne i czuwanie modlitewne z udziałem Bractwa Aniołów Stróżów i Rycerstwa św. Michała Archanioła.

 

W niedziele obchody nawiedzenia figury zakończyła uroczystą suma o godzinie 12:30. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za poświęcony dla nas czas, gorliwą służbę i wygłoszone nauki, za przybliżenie nam duchowości michalickiej i pogłębienie nabożeństwa do św. Michała Archanioła, patrona naszej bazyliki.

Nawiedzenie Figury św. Michała - NIEDZIELA
DZIEŃ III
Nawiedzenie Figury św. Michała - SOBOTA
DZIEŃ II
Nawiedzenie Figury św. Michała - piątek
DZIEŃ I