Święcenia kapłańskie i prymicje

Święcenia kapłańskie i prymicje

W dniu 26 maja trzech naszych współbraci w paulińskim powołaniu- o. Adam Kacała, o. Tomasz Mordziałek  i o. Bruno Makar przyjęło na Jasnej Górze święcenia w stopniu prezbiteratu. Tego sakramentu udzielił oraz homilie wygłosił ks. bp Wacław Depo – ordynariusz częstochowski. W wygłoszonym słowie Bożym powiedział m.in. jak ważna w posłudze kapłańskiej jest odwaga głoszenia Ewangelii. Po południu w Kaplicy Matki Bożej nasi ojcowie odprawili swoje pierwsze msze święte.

Przedłużeniem tych radosnych uroczystości były tradycyjne prymicje na Skałce 29 maja. W tej uroczystości brał udział wraz z nami o. Martin Gajarsky który również 26 maja przyjął świecenia prezbiteratu na Słowacji.

W czasie mszy prymicyjnej, na prośbę neoprezbiterów słowo Boże skierował do nas ks. dr hab. Witold Ostafiński, wykładowca naszego seminarium z zakresu homiletyki. Przypomniał ważniejsze zasady, którymi powinien kierować się każdy kapłan, pełniąc funkcję dobrego pasterza.

Ojcom neoprezbiterom życzymy obfitych łask Bożych oraz błogosławieństwa naszej Matki, prosimy również o modlitwę za nich u progu ich kapłańskiego życia.  

Święcenia prezbiteratu
Święcenia prezbiteratu
Prymicje na Skałce
Prymicje na Skałce