Śluby wieczyste

Śluby wieczyste

W dniu 9 kwietnia obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Był to wyjątkowy dzień w naszej wspólnocie zakonnej, ponieważ sześciu naszych braci złożyło na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na ręce ojca generała Arnolda Chrapkowskiego  swoje śluby wieczyste uroczyste. Jest to czterech braci z Polski: br. Jakub Napierała, br. Maciej Atras, br. Karol Bilicz oraz br. Zbigniew Karpowicz, a także dwóch braci należących do innych prowincji: br. Jeremy Santoso z Australii i br. Juraj Tirpák  z prowincji słowackiej.

Jak zawsze tej uroczystości towarzyszyła niezwykle podniosła atmosfera, pięknie przygotowana liturgia pod okiem o. Piotra Gałdyna oraz śpiew scholi gregoriańskiej naszego seminarium pod kierownictwem pana Macina Wasilewskiego-Kruka. Nie zabrakło oczywiście rodzin i bliskich naszych współbraci, którzy pragnęli towarzyszyć im w tej ważnej dla nich chwili.

Śluby wieczyste są ukoronowaniem pewnego etapu naszej formacji zakonnej i kapłańskiej, bowiem już 8. maja przyjmą oni świecenia w stopniu diakonatu. Jest to jednak wezwanie na całe życie do ciągłego odkrywania siebie i współdziałania z łaską Bożą w umacnianiu w sobie cnót ewangelicznych.

Naszym współbraciom, którzy złożyli swoje śluby wieczyste serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości na drodze powołania oraz dobrego przygotowania się do zbliżających się święceń. Dziękujemy wszystkim, którzy otaczali ich w tym czasie  swoją modlitwą i wsparciem.

Śluby wieczyste 2018 r.
GALERIA