Posługi lektoratu i akolitatu - 19.03.2018 r.

Posługi lektoratu i akolitatu - 19.03.2018 r.

Tradycyjnie, 19. marca, w uroczystość św. Józefa, Opiekuna Najświętszej Marii Panny, bracia kursów III i IV zostali wprowadzeni w posługi lektoratu i akolitatu. Wprowadzenia dokonał podczas Mszy Świętej w skałecznej bazylice o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów.

Przełożony generalny wygłosił również homilię, w której przypomniał, że to, co najważniejsze, dokonuje się w ciszy, tak jak życie świętego Józefa - ukryte w Bogu. W posługę akolity zostało wprowadzonych pięciu braci z IV kursu, zas w posługę lektoratu siedmiu braci z kursu III; można powiedzieć, że są to liczby symboliczne. Liczba pięć kojarzy się nam z pięcioma zbawczymi ranami Chrystusa na krzyżu, gdzie oddał swe życie dla naszego zbawienia, a przecież posługa akolitatu wiąże się w sposób szczególny z Najświętszym Sakramentem, w którym Jezus karmi nas swoim Ciałem. Dla naszych braci jest to wezwaniem do szczególnego umiłowania Ofiary Ołtarza. Z Kolei liczba siedem wyraża Siedem Darów Ducha Świętego – głównego Autora Pisma Świętego, które mają proklamować lektorzy.

W tym uroczystym dniu prosimy, w imieniu naszych współbraci, o modlitwę w ich intencji, by mogli jak najwierniej pełnić posługi, które dzisiaj przyjęli.

 

Posługi lektoratu i akolitatu - 19.03.18 r.
GALERIA