Czas Bożego Narodzenia

Czas Bożego Narodzenia

Od 22 grudnia do 2 stycznia bracia klerycy przebywali na urlopie świątecznym. Jest to niezwykły czas spotkania z rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi, którzy na Boże Narodzenie powracają do swych stron rodzinnych, a jednocześnie czas dawania świadectwa naszej wiary i powołania. Święta matka Teresa z Kalkuty powiedziała kiedyś: „Nie dopuść nigdy, aby ludzie po spotkaniu z tobą nie odchodzili trochę szczęśliwsi.” Z tą właśnie myślą nasi współbracia udawali się do domów rodzinnych, aby swoja obecnością dawać innym radość i pokój, jaki przyniósł nam Nowonarodzony Jezus. Jak zwykle kurs trzeci pozostał w seminarium. Wraz ze wspólnotą klasztoru alumni usługiwali przybywającym wiernym i radowali się przyjściem Pana.

Równie szczęśliwym czasem był przyjazd braci do seminarium, gdy powracający z różnych stron naszego kraju oraz innych państw Europy paulińscy klerycy spotkali się razem ubogaceni licznymi doświadczeniami i spotkaniami z najbliższymi. Często w ciszy domowego kominka łatwiej zatęsknić za życiem w klasztorze i w tej tęsknocie za wspólnotą zakonną na nowo odkryć swoje powołanie.                                    

Jak powiedział Éric-Emmanuel Schmitt: „Nie docenia się dobrodziejstwa rozstań, a przecież rozejście się ma taką samą wartość jak spotkanie – stanowi początek nowego sposobu na życie.” Mamy nadzieję, że chwile przeżyte z rodzinami będą początkiem odkrywania na nowo wzajemnej miłości i pomogą budować lepszą przyszłość.