Zespół Vox Eremi

Zespół Vox Eremi

„Śpiew przepędza demony,

Przyciąga Aniołów Stróżów,

wlewa pewność w lęku nocy

i spokój pośród prac dnia”

 Św. Bazyli Wielki                    

Zapraszamy na nasz oficjalny kanał na YouTube

W Starym Testamencie śpiewy w świątyni miały charakter proroctwa.

       Można to dostrzec zwłaszcza w Księgach Kronik, gdzie śpiewający dla PANA pełnią funkcję działających wcześniej w świątyni proroków.. „Dawid ustanowił tych, którzy mieli prowadzić śpiew w domu PANA, gdy zostanie w nim umieszczona arka. Posługiwali oni w Jego obecności, śpiewając w świętym mieszkaniu, w Namiocie Spotkania(…)” (1Krn 6, 16-17) W innym miejscu autor natchniony zapisał: „Dawid i dowódcy wojskowi wyznaczyli do służby liturgicznej tych (…), którzy prorokowali przy wtórze lir, cytr i cymbałów.” (1Krn 25,1a)

      „Vox Eremi” jest zespołem wokalno - instrumentalnym paulińskiego seminarium. Poprzez osobiste doświadczenie Boga w swoim życiu chcemy dzielić się tym, co mamy najlepsze. Skarbem odkrytym jest owa Dobra Nowina skierowana przez Boga do człowieka. Bóg kocha Ciebie dzisiaj, w twojej konkretnej sytuacji, w codziennym zmaganiu się z życiem, w twoich smutkach i radościach nawet wtedy, gdy wydaje ci się, że już wszystko straciło w życiu sens. On daje nadzieję, że z Nim przez wszystko można przejść. Kiedy się jest z Bogiem to nawet najmroczniejsza pustynia może stać się oazą życia, bo gdzie jest On tam jest życie.

        Nazwę „Vox Eremi” można przetłumaczyć jako ,,Głos Pustyni”. Pustynia stanowiła najczęstsze miejsce spotkania Jezusa z Ojcem. Pustynia nie jest jedynie głuchą pustką, w której panuje milczenie i cisza… W ciszy rodzi się prawdziwa i osobowa więź ze Stwórcą. Dla każdego kto chce wejść w ciszę własnego serca owa pustynia staje się wytęsknioną oazą życia, w której rozbrzmiewa głos kochającego Ojca.

       Muzyka, którą wykonujemy jest skierowana do każdego człowieka, który chce się czuć jej odbiorcą. Przez nasze piosenki staramy się wyrazić osobistą tęsknotę za Bogiem, poszukiwanie pełni szczęścia oraz odkrywanie Jego obecności w codziennym życiu. Stanowią one również przekaz żywego doświadczenia, spotkania z Panem, który staje się dla nas Chlebem powszednim.

Skład zespołu

Gitara akustyczna:

br. Tadeusz Iwaszczyszyn, br. Stanisław Cholewa, br. Patryk Mazgaj

Gitara basowa:

br. Vladimir Bartko

Instrumenty perkusyjne:

br. Vinko Vuković

Klawisze:

br. Paweł Słoniec

Realizator dźwięku i saksofon:

br. Józef Chyrzyński


       Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają to dzieło Ewangelizacyjne modlitwą i dobrym słowem. Życzymy, aby słuchane przez was utwory przybliżały Was do Boga. Niech przypominają Wam, że „w sieci wspomnień, w morzu łez” jest Jego ciepła dłoń niosąca ukojenie… Niech Maryja da Wam schronienie w swoim Sercu, a święci Aniołowie niech umacniają Waszą więź z Jezusem.

Prosimy o modlitwę za nas.

 

Zamówienia płyt i informacje pod adresem:

seminarium.paulini@gmail.com

ZACHWYCAM SIĘ TOBĄ

JESTEŚ TARCZĄ

JESTEŚ TARCZĄ

TAJEMNICA

TAJEMNICA

TĘSKNOTA

GŁOS PUSTYNI


BRZEGI WYBAWIENIA